T.C. MEB ONAYLI ÖZEL SEGAH SANAT MERKEZİ

MEB Onaylı Sertifika Programlarımız;
  • Müzik
  • Resim
  • Dans
  • Bale
Tüm Branşlarda Başlangıç, Temel Seviye ve İleri Seviyelerde ki sınavlardan başarılı sonuç alan kursiyerler, Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar.

Söz konusu belge usta öğreticilik hakkı kazandırmakta olup mezun olunan alanında resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapabilmektedirler, ya da herhangi bir başvuruda (sınav, okul, iş vb.) size resmi bir referans olabilmektedir.

Hobi amaçlı kurslarımızı dilerseniz M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla devam ederek kendinizi belgelendirebilirsiniz.

Programlarımızın süresi 4 veya 8 Aşamalı olarak değişkenlik göstermektedir.  Seviye Programlarını tamamlayan öğrencilerimiz öncelikle kurs bitirme belgesi almaya hak kazanırlar.

Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz ise Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Söz konusu belge usta öğreticilik hakkı kazandırmakta olup, müzik, resim, dans, bale alanında resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapabilmektedirler, ya da herhangi bir başvuruda (sınav, okul, iş vb.) size resmi bir referans olabilmektedir.
 


Neden MEB Onaylı Kursu Seçmelisiniz?


Ülkemizde eğitim, koşulsuz olarak Millî Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde olmak zorundadır. Hiçbir eğitim kurumu, bakanlığın standartlarına bağlı olmaksızın eğitim veremez.  MEB onaylı sanat merkezi olarak, sizlere bakanlığın önerdiği standartlarda bir eğitim alacağınızı garanti ediyoruz. Ayrıca bakanlık, eğitim kurumlarında öncelikle fiziksel koşulların eğitime elverişli olmasını sağlamakla yükümlüdür. Aynı şekilde Milli Eğitim Müfettişleri bu koşulların ve eğitim programlarının yerine getirilip getirilmediğini düzenli olarak teftiş ederler.


Ayrıntılı bilgi ve randevu için bizi arayıp ücretsiz tanıtım derslerimize katılabilirsiniz.

T.C. MEB Özel Segah Sanat Merkezi

2008 yılından bu yana Sakaryada eğitim faaliyetlerine devam eden Segah Sanat Merkezi, TC. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music / Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu) Resmi sınav merkezidir.