29 Eylül 2021

ÖZEL SEGAH SANAT MERKEZİ düzenlenen törenle açıldı.

T.C. MEB ÖZEL SEGAH SANAT MERKEZİ düzenlenen törenle açıldı.

       Adapazarı Semerciler Mahallesi, Önder Sokak, Akcan İş Merkezi No.3 adresinde yenilenen konseptiyle hizmete giren SEGAH Sanat Merkezi’nin açılışına Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Güvendi, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanatseverler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 
Milli Eğitim Bakanlığı’na onaylı olarak faaliyet gösterecek Sanat Merkezi’nin açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “SEGAH Sanat Merkezi’nin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Çocuklarımızın küçük yaşlarda yeteneklerini göstermeleri ile çok mutlu oluyoruz. Sanat yuvası olan merkezin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
 
Öğrencilerin çeşitli gösteriler yaptığı, resim sergisi ve müzik ziyafeti verdiği açılışta konuşan Merkez Kurucusu Güray Tenekeci, “2021-2022 eğitim öğretim yılı yeni dönem MEB onaylı sertifika programı kursları için kayıtlarımız başlamıştır. Sanat merkezimizin açılışı dolayısı ile bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet Salih Güvendi, Adapazarı İlçe Milli Eğitimi Müdürü Coşkun Bakırtaş ve Oda Başkanlarına, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Sınıflarımız da alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte tüm Sakarya’yı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.  Kurdele kesildikten sonra sanat merkezin dershanelerini gezerek çocuklarla yakından ilgilenen protokol üyeleri, yapılan gösterilere de alkışlarla destek verdiler. 
 
 

T.C. MEB Özel Segah Sanat Merkezi

2008 yılından bu yana Sakaryada eğitim faaliyetlerine devam eden Segah Sanat Merkezi, TC. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music / Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu) Resmi sınav merkezidir.