04 Mart 2023

Müzik Terapisi Derslerimiz Başlıyor.

Müzik Terapisi Derslerimiz Bilge Elif KENDİK Öğretmenimiz ile Başlıyor.

Müzik terapisi derslerimiz ile ilgi detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 08503469235 numaradan bizi arayabilirsiniz.

MÜZİK TERAPİ; her yaş grup insanla yapılabilen, hedef olarak birliktelik ve iç disiplin sağlayarak beyninin iki tarafını da eşit çalıştırmak ve eğlenceli vakit geçirirken ritim, ses, nefes, beden ve enstrüman kullanabilme becerisi kazandırmaktır.


Dersimizde Neler Yapıyoruz...
*Body music ile bedenimizi keşfedelim. *
*Ses egzersizi *
*Nefes egzersizi
Enstrüman becerisi
*Zihnine hakim olmak *
*Ortak noktada buluşmak *
*Ritim aletleri ile grup adaptasyonu
*Koordinasyon çalışması
*Sağ ve sol beyin işlevlerinin geliştirilmesi
*Denge, zamanlama ve birliktelik duygusu.

Ninniyle başlayan müzik sevgisi çocuğunuzun içindeki dâhiyi keşfetmesine yardımcı olur. Onu müziksiz bırakmayın, zekasını artırın! Erken yaşlarda verilen müzik eğitimi, çocuklarınızın gelişimine katkı sağlar. Özellikle hareket becerilerinde etkili olan müzik, çocukların matematik zekalarına da olumlu bir şekilde yansır. Çalgı eğitimi çocuklarınızın beyin yapısını geliştirir. Mutluluk duygusunda artış sağlar. 
DERSLER BAŞLIYOR.

T.C. MEB Özel Segah Sanat Merkezi

2008 yılından bu yana Sakaryada eğitim faaliyetlerine devam eden Segah Sanat Merkezi, TC. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music / Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu) Resmi sınav merkezidir.